O mnie

Zawsze lubiłem budować, konstruować czy przerabiać. Dorastanie w małym miasteczku, w czasach gdy niewiele rzeczy było dostępnych, a internet czy komputer dopiero wchodziły do użytku powszechnego sprzyjał rozwojowi. W zasadzie od zawsze młotek i gwoździe byli moimi przyjaciółmi. Jednak fascynacja i ówczesne realia spowodowały, iż po zakończeniu podstawówki wybrałem technikum elektroniczne, a następnie elektrotechnikę na Politechnice Poznańskiej. W czasie szkoły średniej rozpocząłem swoją przygodę ze sportem, w szczególności ze sztukami/sportami walki, treningami kondycyjnymi, dietetyką. Narodziny pierworodnego były impulsem dla zaprzestania regularnych, codziennych treningów.

Stolarnia od zera

W wolnych chwilach zainteresowałem się filmami anglojęzycznymi na YouTube o tematyce drewna. Filmy przerodziły się w działania, a chcąc dzielić się tym z innymi stworzyłem kanał na YouTube Stolarnia od zera. Kanał prezentował moje poczynania rozwój wiedzy i zaplecza sprzętowego powstającej stolarni. Dzięki zyskaniu nowych możliwości podjąłem decyzję o przekształceniu Stolarni od zera w Stolarnia Krzysztof Szociński – mały rzemieśniczy warsztat stolarski, działający z pasją.

Stolarnia Krzysztof Szociński

Podchodząc profesjonalnie do tematu obróbki drewna w szerokości możliwości postanowiłem specjalizować się w mojej ulubionej dziedzinie – toczeniu drewna. Pragnąc rozwoju toczenia drewna w Polsce wraz z przyjacielem Przemysławem Kowalczykiem z Pracowni Stolarskiej Kępa Marzeń założyliśmy grupę na Facebooku PolishWoodturners zrzeszającą wszystkich zainteresowanych tą piękną dziedziną stolarstwa.

Kursy toczenia w drewnie

Aby jeszcze bardziej ułatwić początkującym wejście w temat toczenia drewna aktualnie organizuję kursy toczenia drewna dla początkujących, indywidualne kursy toczenia drewna oraz przygotowuję program na dwa nowe kursy toczenia w drewnie dla osób bardziej zaawansowanych.

Pozdrawiam serdecznie,

Krzysztof Szociński