Kurs toczenia drewna dla początkujących

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z toczeniem drewna lub osób które samodzielnie już zaczęły toczyć drewno, ale pragną usystematyzować swoją podstawową wiedzę w tym zakresie. Kurs toczenia drewna dla początkujących prowadzony jest w intensywnej formule jednodniowej – 9 godzin szkolenia zarówno teoretycznego jak i praktycznego. Kursant otrzymuje duży zakres wiedzy o drewnie, maszynach do toczenia drewna oraz samym toczeniu drewna. Część praktyczna obejmuje cały szereg prac od wyboru właściwego drewna do toczenia, poprzez ostrzenie narzędzi, toczenie w drewnie do wykończenia powierzchni gotowego produktu, który staje się po zakończonym kursie, własnością osoby toczącej. Przewidziana jest krótka przerwa obiadowa (posiłek w cenie kursu) podczas której najczęściej prowadzone są luźne rozmowy o drewnie, toczeniu drewna i wszystkim co z tym związane. Przez cały czas trwania kursu kawa, herbata, woda i coś słodkiego wspiera kursantów w zdobywaniu wiedzy z zakresu toczenia drewna dla początkujących.

Cel kursu toczenia drewna dla początkujących

Celem kursu toczenia drewna dla początkujących jest przekazanie wiedzy o drewnie, narzędziach niezbędnych do toczenia drewna oraz samym toczeniu drewna i wszystkim co się z tym wiąże w sposób umożliwiający kursantowi rozpoczęcie samodzielnego toczenia drewna lub bardziej świadome i bezpieczne toczenie drewna dla osób, które już wcześniej toczyły w drewnie. Aby osiągnąć pełną satysfakcję kursantów kursy prowadzone są w grupach dwuosobowych (kursy dla 3 osób jednocześnie są prowadzone na wyłączną prośbę zainteresowanych wspólną nauką toczenia). Przyjęta formuła, praktycznie indywidualne podejście, gwarantuje możliwość maksymalnego wykorzystania całego czasu trwania kursu, co bezpośrednio przekłada się na satysfakcję uczestników oraz osiągane rezultaty.

Narzędzia do toczenia drewna

Podczas kursu zostanie udostępnione Ci indywidualne miejsce do toczenia drewna wyposażone we wszelkie niezbędne narzędzia m.in. tokarkę, ostrzarką, noże i dłuta do toczenia drewna, środki do szlifowania drewna oraz wykończenia jego powierzchni. Drewno niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych dostarczane jest kursantowi w cenie kursu. Wyboru drewna do toczenia dokonuje kursant, spośród oferowanych elementów, na podstawie wiedzy zdobytej podczas części teoretycznej oraz własnych upodobań.

Program kursu toczenia drewna dla początkujących obejmuje:

 • BHP w pracowni toczenia
 • Drewno – budowa, właściwości, wady drewna, pozyskanie, rozkrój, przygotowanie do toczenia
 • Tokarka do drewna – budowa, parametry, rodzaje, wybór pierwszej tokarki do toczenia drewna
 • Noże i dłuta do toczenia drewna – budowa, rodzaje, przeznaczenie, jakie noże i dłuta kupić na początek
 • Narzędzia pomocnicze przy toczeniu drewna – prezentacja, opis, zastosowanie
 • Wykończenie powierzchni drewna – oleje do drewna, woski, bejce, szczotkowanie, opalanie, preparaty specjalistyczne
 • Mocowanie drewna do toczenia – przedstawienie podstawowych oraz bardziej zaawansowanych sposobów mocowania drewna na tokarce, praktyczne przykłady
 • Ostrzenie noży i dłut do toczenia drewna – omówienie sposobów ostrzenia, omówienie zasad i technik ostrzenia podstawowych noży i dłut, ćwiczenia praktyczne, przygotowanie narzędzi do toczenia
 • Toczenie drewna – ćwiczenia praktyczne, wykonanie pierwszego produktu wytoczonego z drewna
 • Podsumowanie

Kurs toczenia drewna dla początkujących – cena

W ramach kursu otrzymujesz dostęp do w pełni wyposażonego stanowiska do toczenia drewna, drewno przygotowane do ćwiczeń oraz wykonania gotowego produktu, kawa, ciacho, woda oraz solidny obiad zapewniający zapas siły na czas trwania kursu. Wychodzisz ze sporą dawką wiedzy, pierwszymi doświadczeniami w toczeniu drewna oraz własnoręcznie wykonanym produktem.

Dla Kursantów istnieje możliwość uzyskania rabatu na asortyment marki Record Power w wysokości 5% od cen dystrybutora – Agencji AMK.

Cena: 990 zł

Kursy toczenia drewna dla początkujących – wolne terminy

Aktualnie przyjmuję zapisy na:

 • 8.06.24
 • 29.06.24
 • 13.07.24
 • 27.07.24
 • 31.08.24

Chcesz się dowiedzieć więcej lub zapisać pisz na stolarnia@szocinski.pl

Kurs toczenia drewna Poznań / Wielkopolska

Lokalizacja: Wielkopolska, okolice Poznania, około 15 km w kierunku Obornik

Profesjonalne wyposażenie stanowisk do nauki toczenia drewna dzięki współpracy z:

Agencja AMK
Record Power - wszystko do toczenia drewna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *